Klimatyzacja do domów Warszawa, Biała Podlaska, Marki, Radzymin


klimatyzacja radzymin
klimatyzacja radzymin
        
klimatyzacja marki
klimatyzacja marki 

Klimatyzacja jest zespołem urządzeń zwiększającym komfort użytkowania pomieszczeń. Montaż klimatyzacji najlepiej wykonać na początku inwestycji lub podczas remontu. Najłatwiej wtedy ukryć elementy instalacji (wkuwając je w ściany, prowadząc w sufitach itp.) tak aby była ona niewidoczna po wykończeniu pomieszczeń.
 

Klimatyzatory to urządzenia skutecznie chłodzące jak i również ogrzewające pomieszczenia. Jeśli są dobrej jakości, ich moc jest dopasowana do warunków, w jakich pracują, i są odpowiednio rozmieszczone, to zapewnią komfort nawet w silnie nasłonecznionych wnętrzach w upalne lato. Na ogół klimatyzatory są wyposażone w układy automatycznej regulacji umożliwiające ustawienie żądanej temperatury w pomieszczeniu niezależnie od zmian temperatury otoczenia. Decydując się na klimatyzator warto zwrócić uwagę czy urządzenie posiada funkcję grzania oraz osuszania.

 

Działanie klimatyzatora jest korzystne dla zdrowia dzięki temu, że jest on zawsze wyposażony w filtr powietrza, a zatem je oczyszcza. Stosując filtr HEPA, można się pozbyć unoszących się w powietrzu kurzu, pyłków roślin, roztoczy, zarodników grzybów i pleśni, a nawet bakterii i wirusów. Silne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze mają filtry z atomami srebra. Warunkiem pozytywnego działania klimatyzatora jest jego regularne czyszczenie i dezynfekowanie.

klimatyzacja biała podlaska
klimatyzacja biała podlaska

 

Decydując się na klimatyzator, warto wybrać taki, który jest wyposażony w sprężarkę inwerterową płynnie dopasowującą wydajność sprężarki do obciążenia cieplnego. Takie rozwiązanie pozwoli nam obniżyć pobór energii nawet o 30% w porównaniu z klimatyzatorem ze sprężarką o stałej wydajności.

 

Klimatyzacja nie może zastąpić wentylacji . Nie ma ona wiele wspólnego z wymianą powietrza, jedynie zmienia jego temperaturę i wilgotność. Nie dostarcza świeżego powietrza bogatego w tlen, nie usuwa dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń gazowych, więc pomieszczenie z klimatyzatorem musi być wentylowane tak jak te bez niego.


Ofertę klimatyzatorów możemy podzielić na kilka rodzajów. Charakterystyka ich działania oraz umiejscowienia pozwala na dobranie optymalnego urządzenia w zależności od potrzeb konsumenta. Każdy system składa się z jednostki zewnętrznej-skraplacza którego zadaniem jest odprowadzenie ciepła na zewnątrz budynku oraz z jednostki wewnętrznej-parownika dzięki któremu dostarczane jest powietrze (ciepłe lub zimne) do wnętrza budynku. W ofercie jednostek wewnętrznych znajdziemy:


  • jednostki ścienne, podsufitowe – charakteryzują się cichą pracą i dużą wydajnością. Stosowane w domach jednorodzinnych, małych pomieszczeniach

               • kasetonowe – montowane w suficie. Stosowane w biurach, lokalach handlowych

  • przypodłogowe – montowane na strychach, we wnękach
  • kanałowe – pozwalają doprowadzać powietrze do wielu pomieszczeń. Zazwyczaj stosowane w dużych budynkach, halach lokalach użyteczności publicznej     

Najprostszym rodzajem są klimatyzatory pojedyncze typu Split - kompletne urządzenie składa się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej połączonych ze sobą przewodami. Zazwyczaj w takim układzie jednostki wiszą na ścianie (na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia) klimatyzowane jest jedno pomieszczenie.

klimatyzacja do domów warszawa
klimatyzacja do domów warszawa


 

Kolejnym rodzajem są klimatyzatory w układzie Multi Split – różnica w stosunku do Splita polega na tym, że do jednostki zewnętrznej podłączonych może być kilka jednostek wewnętrznych dzięki czemu więcej pomieszczeń może być chłodzonych. 

Na rynku dostępna jest ogromna ilość marek i typów klimatyzatorów poruszanie się w tym gąszczu informacji wymaga wiedzy i czasu. I tu pojawiamy się my ze swoją kompetencją . Jesteśmy do Państwa dyspozycji . Zapraszamy do współpracy.

NetSoftware Rekuperacja
Energaja.pl - korespondencja: 01-170 Warszawa | ul. Włościańska 15 lok.19 siedziba 05-270 Marki | Piłsudskiego 50 | tel. 22 771 28 92
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone