odkurzacze centralne


         


System centralnego odkurzania to doskonała alternatywa dla tradycyjnych odkurzaczy. Decyzję o wyborze takiego systemu należy podjąć już na etapie budowy domu, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie aby w trakcie remontu doposażyć istniejący budynek , mieszkanie, apartament w taką instalację.

System centralnego odkurzania składa się z:

 

• jednostki centralnego odkurzacza, w której następuje separacja zanieczyszczeń
 

instalacji rurowej z rur PCV, której zadaniem jest transportowanie zanieczyszczeń z punktów ssawnych do jednostki odkurzacza. Jest ona zwykle prowadzona w podłodze pod posadzką w warstwie izolacji, a także w ścianach pod tynkiem
 

punktów ssawnych, którymi mogą być: gniazda ssące, szufelki automatyczne, urządzenia ułatwiające korzystanie z centralnego odkurzacza w miejscach narażonych na częste zabrudzenia

wyrzutni powietrza z odkurzacza montowanej na zewnątrz budynku , bądź filtra HEPA zainstalowanego bezpośrednio na jednostce odkurzacza

 


Zalety systemu:

brak konieczności przemieszczania odkurzacza przenośnego. Sprzątanie jest łatwe. Użytkownik posługuje się lekkim, zapewniającym dotarcie do każdego miejsca w domu wężem ssącym.

brak hałasu. Ponieważ jednostka centralna odkurzacza umiejscowiona jest poza strefą przebywania, problem hałasu jaki wydobywa się ze standardowych odkurzaczy należy do przeszłości. Dlatego też system centralnego odkurzania może być używany w pomieszczeniach podczas normalnego użytkowania (oglądanie telewizji, czytanie, słuchanie muzyki itd...)

gotowość do pracy Po podłączeniu węża do gniazda urządzenie jest gotowe do pracy. Lekki i giętki wąż pozwala sprzątać szybciej. Nie ma potrzeby dźwigać ciężkich przenośnych odkurzaczy z pokoju do pokoju.

duża moc ssąca z oraz brak wzbudzania kurzu (jednostki tradycyjne pracują w pomieszczeniu sprzątanym i swoją pracą wzbudzają kurz ) zmniejsza intensywność sprzątania pozwala zaoszczędzić nawet 25% czasu w porównaniu do tradycyjnego odkurzacza.

 

wszechstronność akcesoriów do sprzątania takich jak : separatory popiołu , wody , różnego rodzaju specjalistyczne szczotki i ssawki oraz zestawy sprzątające do kuchni , garażu itp. sprawiają , że system centralnego odkurzania zyskuje funkcjonalność której nie osiągnie żadne tradycyjne rozwiązanie.

           

 

 

Ciekawym rozwiązaniem może być też system Hide-A-Hose. Różnica w stosunku do centralnego odkurzacza polega na tym, że każde gniazdo ssące wyposażone jest w chowany w ścianie wąż elastyczny.

                   


NetSoftware Rekuperacja
Energaja.pl - korespondencja: 01-170 Warszawa | ul. Włościańska 15 lok.19 siedziba 05-270 Marki | Piłsudskiego 50 | tel. 22 771 28 92
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone