Gruntowy Wymiennik Ciepła


Na rynku istnieje wiele przedsiębiorstw, oferujących różnorodne instalacje grzewcze, docelowo zwiększające komfort cieplny w pomieszczeniach mieszkalnych, firmowych, czy przemysłowych. My zainwestowaliśmy w sprawdzone rozwiązania – zastosowanie gruntowego wymiennika ciepła w każdym budynku – zarówno mniejszym, jak i większym. Proponowana przez nas podziemna czerpnia powietrza w skuteczny sposób ujednolica temperaturę powietrza w danym budynku. Wykorzystanie naturalnych form cieplnych zapewnia oszczędne i jednocześnie ekologiczne ogrzewanie każdego wnętrza.

Z inwestycją w tego typu systemy grzewcze wiąże się wiele pytań. Najpierw postaramy się wyjaśnić Wam czym właściwie jest gruntowy wymiennik ciepła, czyli tak zwany GWC.

Najprościej mówiąc, jest to system wykorzystujący energię zgromadzoną w gruncie, gdzie na głębokości 160-180cm przez cały rok panuje temperatura rzędu 4-8° Celsjusza.

Gwarantuje nam to:

  1. Napływ zimą do budynku powietrza wstępnie już ogrzanego
  2. * przykład: na zewnątrz jest -22°C, a powietrze napływające do budynku z GWC wynosi około +2°C.
  3. Latem do budynku dostarczane jest powietrze schłodzone.

Podsumowując: Gruntowy wymiennik ciepła jest doskonałym uzupełnieniem takiego systemu jak wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, którą inaczej nazywa się także rekuperacją.


Przedstawiane przez nas systemy dzielimy na:


• Żwirowy

Jeden z najstarszych systemów, który wymaga dość dużej staranności w jego wykonaniu. Wymiennik oparty jest na złożu żwirowym, które latem chłodzi, a zimą ogrzewa powietrze. Dodatkowo pełni on rolę swoistego filtra. Użytkownik musi mieć jednak świadomość konieczności usuwania zanieczyszczeń z urządzenia co jakiś czas.


 


• Rurowy

Jest to najprostszy system do wykonania GWC. Polega on na ułożeniu przewodów z tworzywa sztucznego pod ziemią i zakończenia go czerpnią. Średnica rury musi być dobrana odpowiednio, w zależności od kubatury budynku oraz zastosowanej centrali wentylacyjnej.


 


• Glikolowy

Najnowszy i, naszym zdaniem, najlepszy system ogrzewania. W tym systemie umieszcza się w gruncie rurę o średnicy 4cm i długości około 200m. Dzięki pompce glikol krąży w przewodach, a wymiennik przekazuje energię z glikolu do powietrza wchodzącego do centrali wentylacyjnej.

             

1. wężownica z glikolem 2. chłodnica ( wymiennik ciepła powietrze glikol) 3. naczynie przeponowe 4. pompa cyrkulacyjna 5. zawór 6. filtr siatkowy

 W naszym asortymencie znajdziecie szeroką gamę tego typu urządzeń, służących do wspomagania wentylacji budynków. Gwarantujemy najwyższą jakość wyrobów, które produkujemy z użyciem nowoczesnego parku maszynowego.


Zalety zastosowania tego systemu:

  • ogrzewanie powietrza zimą,
  • ochładzanie powietrza latem,
  • redukcja występowania bakterii i grzybów w pomieszczeniach,
  • nawilżone powietrze w sezonie zimowym,
  • osuszanie powietrza w sezonie letnim.


To, jak widać, niezwykle korzystne rozwiązanie i opłacalna inwestycja! Zapraszamy zatem do współpracy z naszym przedsiębiorstwem – zakres naszych usług obejmuje zarówno produkcję, jak i doradztwo przy zakupie i montaż systemów cieplnych.

NetSoftware Rekuperacja
Energaja.pl - korespondencja: 01-170 Warszawa | ul. Włościańska 15 lok.19 siedziba 05-270 Marki | Piłsudskiego 50 | tel. 22 771 28 92
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone