Pompy ciepła - Biała Podlaska


Pompy ciepła są urządzeniami przekształcającymi energię z naturalnych źródeł (ziemia, woda, powietrze) w ogrzewanie, chłodzenie lub ogrzewanie ciepłej wody użytkowej. Dlatego uważa się, że pompa ciepła jest odnawialnym źródłem energii.
 

ZASADA DZIAŁANIA POMPY CIEPŁA



  animacja pompy ciepła - zobacz


Ogrzewanie z pompą ciepła składa się z instalacji źródła ciepła, samej pompy ciepła oraz odpowiedniego systemu rozprowadzania
i magazynowania ciepła. W zamkniętym obiegu pompy ciepła czynnik chłodniczy (roboczy), ma za zadanie przekazywanie i
transportowanie ciepła.

 

1. Właściwy odzysk ciepła ze środowiska odbywa się w parowniku pompy ciepła. Wykorzystuje się tutaj właściwość płynnego czynnika chłodniczego polegającą na tym, że paruje on już przy ujemnych temperaturach i gromadzi pobraną energię.

2. Czynnik chłodniczy w postaci gazowej, zostaje zassany i sprężony przez sprężarkę. Przy silnym wzroście ciśnienia, wzrasta również temperatura czynnika chłodniczego.

3. Czynnik chłodniczy przepływa dalej do skraplacza – wymiennika ciepła, w którym odzyskane ciepło ze środowiska zostaje przekazane systemowi grzewczemu.

4. Czynnik chłodniczy, po obniżeniu ciśnienia i temperatury w zaworze rozprężnym może znowu pobierać ciepło z otoczenia – w ten sposób krążenie rozpoczyna się na nowo.

Jest to o jeden z najbardziej ekologicznych sposobów na zapewnienie komfortu termicznego w mieszkaniu, domu, miejscu pracy.
 

Dla przykładu : pompa pobierająca 1 kWh energii elektrycznej uzyskuje dodatkowo z otoczenia 1-4 kWh ciepła , a następnie przekazuje to ciepło w łącznej wartości do ogrzewanych pomieszczeń lub wody użytkowej.

 

W zależności od źródła energii pompy dzielimy na:
 

 • powietrzne (źródłem ciepła jest powietrze pobierane z zewnątrz)



   

 • gruntowe (źródłem ciepła jest grunt)

           


   

 • wodne (źródłem jest woda)

           


   

Pompy ciepła zapewniają komfort na wiele sposobów w dowolnych konfiguracjach :
 

 • ogrzewają CWU(ciepłą wodę użytkową) ,

 • ogrzewają CO (centralnego ogrzewania ) największa skuteczność przy ogrzewaniu niskotemperaturowym np. podłogówka

 • ogrzewają pomieszczenia ciepłym powietrzem ,

 • chłodzą pomieszczenia

 

Dysponując fachową wiedzą jesteśmy w stanie zapewnić Państwu profesjonalny dobór oraz montaż pomp renomowanych firm.









NetSoftware Rekuperacja
Energaja.pl - korespondencja: 01-170 Warszawa | ul. Włościańska 15 lok.19 siedziba 05-270 Marki | Piłsudskiego 50 | tel. 22 771 28 92
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone